
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 2.4 GHz |
| Interface | UART |
| Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Max Supply Voltage | 3.4 V |
| Min Supply Voltage | 2.8 V |
| Data Rate | 250 kbps |
| Current - Receiving | 55 mA |
| Current - Transmitting | 215 mA |
| Output Power | 100 mW |
| Supply Voltage | 2.8 V to 3.4 V |
| Sensitivity (dBm) | -100 dBm |
| Standard | 802.15.4 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
